Tellimistingimused

Alates juulist palume enne aiandisse tulekut ette helistada.

56211940 

Tellimuse väljastame 10 päeva jooksul alates makse laekumisest!

 

Alates 50 € tellimusest transport TASUTA!

 

 

  • E-poest tellides nõustub Tellija Taimetalu OÜ tellimistingimustega.
  • Mugavamaks kasutamiseks soovitame registreeruda kasutajaks.
  • Valige välja sobivad tooted, määrake soovitud kogus ja lisage need ostukorvi. Ekraani paremas nurgas näete ostukorvi sisu ja kogusummat.
  • Valige sobiv transpordiviis: Omniva pakiautomaat, Itella SmartPOST või tulen ise järele. E-poest tellitud kaubale on võimalik ka ise järele tulla, aga siis tuleb aeg eelnevalt kokku leppida, et tellitud kaup õigel ajal olemas oleks.
  •  Kinnitage tellimus ning täitke vajalikud väljad isikuandmetega. Kontrollige kindlasti, et meili aadress oleks õige! Tellimuse kinnitus saadetakse automaatselt Teie poolt lisatud e-posti aadressile. Kui Te pole paari tunni jooksul tellimuse kinnitust kätte saanud võtke meiega ühendust e-posti luunja.taimetalu@gmail.com või telefoni +372 5621 1940 teel.

 

SAATEKULU

  • Alates 50 EUR ostust tasume transpordi Eesti piires meie –  SAATEKULU EI LISANDU!

See on soodsaim viis ostu sooritamiseks. Valida võid kõikide all loetletud saatmisviiside vahel, välja arvatud Eesti Posti kuller (soodushind ei kehti, tellija tasub kullerteenuse eest alati ise).

  • Väiksematele ostudele kui 50 EUR´i lisandub kauba maksumusele saatekulu. Saatekulu sõltub sellest, millise koha valid paki kättesaamiseks.

 

Kui valid kättesaamiskohaks:

* Tulen ise kaubale järgi –  tasuta. Lihtsaim ja soodsaim võimalus oma ostu kättesaamiseks  – anname sulle teada, kuna kaup on väljastamiseks koos, peale seda saadame teile sellekohase e-maili.

Meie asukoha ja juhised leiad kontaktide alt.

* Omniva pakiautomaadiga- saatekulu 4.79 EUR.

Soodne, turvaline ja mugav viis kauba transportimiseks Eesti piires. Valides antud teenuse, märkige sobiva pakiautomaadi asukoht märkuste lahtrisse. Samuti kontrollige sisestatud mobiiltelefoni numbrit, kuna paki saabumisel saadab Post24 Teile SMS-i. Lähemalt Post24 teenusega saate tutvuda www.post24.ee

* Itella SmartPOSTi pakiautomaadiga- saatekulu 3.99 EUR.

* ükskõik millise Sulle sobiva Eesti Posti postkontori (sh kaubanduskeskustes), on saatekulu 5.50 EUR.
Tellimust vormistades kirjuta andmetesse oma aadress, mobiiltelefoni number ja e-posti aadress, sest paki saabudes saadetakse SMS, e-kiri või paberteatis. Tarneaeg väljastushetkest kuni 14 päeva! Väljastuspunktide loetelu leiad kodulehelt www.post.ee.

* kättetoimetamise Eesti Posti kulleriga Sulle sobival aadressil, on saatekulu 10 EUR.
Paki saabumisel võtab Eesti Posti klienditeenindus Sinuga ühendust ja lepib kokku paki kättetoimetamise aja.

 

LUUNJA TAIMETALU TAGANEMISÕIGUS

  •  Taimetalul on õigus keelduda Sinu tellimuse vastuvõtmisest, kui Sa oled 12 järjestikkuse kuu jooksul 3 või enam korda tellitud kauba tagasi saatnud. 
  •  Taimetalul on õigus Lepingust taganeda seaduses sätestatud juhtudel ning järgnevate olukordade esinemisel:

 - tellitud kaupa ei ole võimalik, sh varude ammendumise tõttu, enam tarnida;

 - kauba hind Taimetalu internetipoes on ekslikult näidatud ebaõigesti ja Lepingu aluseks olev Tellimus on tehtud vastava ebaõige hinna alusel.

 Tellijat informeeritakse Taimetalu poolsest taganemisest esimesel võimalusel kas telefoni või e-posti teel.

 

KAUBA HIND

Kaupade hinnad on eurodes ja ei sisalda käibemaksu. Taimetalu OÜ ei ole käibemaksukohustuslane. Taimetalu jätab endale õiguse korrigeerida hindu.

 

TELLIMUSE TÄITMISE TÄHTAEG  JA  VÄLJASTAMISAJAD     

Enne ja pärast avatud hooaega toimub istikute ETTETELLIMINE!

 Avatud hooaeg on 1. mai kuni 30 september, sooja sügise korral võib hooaeg erandkorras pikeneda kuni 31. oktoober, millest teavitame kodulehel.

 Ettetellitud istikuid väljastame ajavahemikul alates 20.mai kuni 30. september või kuni kaupa jätkub.

 Avatud hooajal on tellimuste järjekord 3-14 päeva alates tellimuse laekumise päevast (mitte tellimiskuupäevast). Kui tellimuse väljastmise tähtaeg on avatud hooajal pikem kui 14 päeva, teavitame Sind sellest eraldi e-posti teel. Saadetise aiandist väljastamise kuupäevale lisandub valitud transpordi postitee päevade arv.

 

NB! Sooduskampaania ajal tehtud kõigi tellimuste täitmise tähtaeg on eranditult  7 - 14 päeva alates tellimuse laekumise päevast (mitte tellimiskuupäevast). Kui soovite kaubale ise järgi tulla, siis anname teada, kui kaup on koos ja alles siis saab kaubale järgi tulla. Palume arvestada, et kampaania ajal pole võimalik individuaalselt tellimuste täitmistähtaegu varasemaks bronneerida.

 

PANE TÄHELE!   Istikud on vanusega 1-5 aastat ja kasvanud Luunja Taimetalus avamaal avatud paljunduspeenrakastides ja kõik müüdavad istikud on juba vähemalt ühe talve katmata Tartumaa välitingimustes talvitunud. Tellitud istikud kaevame välja vahetult enne väljastamist, pakime iga istiku eraldi kilekotti, kastame ja markeerime istikukoodiga, õied lõikame maha, vähendame lehtede arvu, et nad teil kindlasti juurduksid. Paki saabumisel tuleb saadetis koheselt avada ja kuni istutamiseni hoida istikuid, et oleks välditud liigne niiskus, liigne kuivus ja külmumine. Ärge hoidke istutusmaterjali otsese päikesevalguse käes. Istikute saabudes veenduge, et istikud ei ole transpordis liigselt kuivanud. Vajadusel kastke iga istik eraldi ja asetage 1-1,5 tunniks varju tuulevaiksesse kohta, istikud imavad end korralikult vett täis ning alles siis istutage istikud aeda kasvukohale. Kui istutada pole võimalik kohe samal päeval, siis jälgige uuesti kastmist, kuid vältige liigniiskust.   Enne istutamist, kastke kasvukoht korralikult märjaks. Esimesed 2 nädalat ei tohi istikuid väetada ja kastke istikuid regulaarselt kord päevas, põua ajal isegi 2-3 korda päevas. Istikutele tuleks läheneda siiski individuaalselt, kuna kuivalembesed ja alpitaimed ei soovi kindlasti mingist ajahetkesest enam niipalju kastmist. Kui on märgata, et istikutel hakkavad arenema uued taimeosad, on ilmselt juurdumine õnnestunud ja tuleks naasta tavahoolduse juurde. Teadmiseks, nn „porgandjuursetel“ istikud võivad vanad lehed täielikult kuivada ja peale juurdumist kasvavad uued lehed.

Teadmiseks tellijale!

Istikutel on sõltuvalt kasvuperioodist ja ilmastikust, erinevad kasvufaasid ja sellest tingitult erinev välimus toote juures olevate piltidega. Varakevadistel istikutel ei ole reeglina veel väljaarenenud lehti, hilissügisel on istikud saavutanud sügisilme ning mõned kaotanud juba lehed. Olenemata välimusest on istikud siiski elujõulised.

 

TELLIJA VASTUVÕTUVIIVITUS

Kuna tellimuse aluseks on elus paljundusmaterjal, siis Tellijal lasub kohustus hoida töös taimetalu.ee-le edastatud mobiilinumber, mis võimaldaks saadetise saabumist teavitava SMS-i vastuvõtmist ja kohustub ise jälgima oma postkasti ning olema teadlik kohaliku postiasutuse lahtiolekuaegadest. Kui tellija ei ole 7 päeva jooksul saadetist vastu võtnud, läheb vastutus kauba kvaliteedi osas Taimetalult üle tellijale ning tellija kaotab õiguse kauba 14 päevasele tagastusele.

 Kui Tellija ei ole nädala jooksul alates kauba üleandmise kohta saabumise teate saamisest oma tellitud kaubale järele tulnud, satub Tellija vastuvõtuviivitusse.

 -Vaatamata sellele hoitakse Tellija kaupa AS Eesti Post väljastuspunktis 21 päeva, mille jooksul saadetakse Tellijale tellitud kauba saabumise kohta kaks kirjalikku teadet.

 -Kui Tellija tellis kauba AS Eesti Posti kullerteenusena koju, kuid kaupa ei saa Tellijale edastada, toimetatakse pakk lähimasse postiasutusse ning Tellijale edastatakse paki saabumise teade, mille alusel Tellija saab paki teatel olevast postiasutusest kätte.

 -Post24 pakiautomaadis hoitakse pakki veel lisaks seitse päeva.

 -SmartPOSTi pakiautomaadis hoitakse pakki veel lisaks seitse päeva, mille jooksul saadetakse Tellijale kaks SMS-i.

 

TELLIMUSE KINNITUS

Tellimuse kinnitus vaatamiseks on vajalik Adobe Acrobat Reader programm. Juhul, kui Teie arvutisse ei ole installeeritud vastav programm, on saate selle alla laadida http://get.adobe.com/reader/otherversions/.

 

TELLIMUSEST LOOBUMINE

Tellimuse tühistamiseks võtke meiega ühendust telefonil +372 5621 1940 või e-posti aadressil: luunja.taimetalu@gmail.com

 

KAUBA TAGASTAMINE

 Taimetalu.ee ei vastuta:

- kliendi süül toote halvenemise või kahjustumise eest;
- puuduste eest, mis on tekkinud toote mittesihtotstarbelise kasutamise tagajärjel;
- taimse paljundusmaterjali kasvatamisel ilmastikust tulenevate ja ostja poolt kasutatavate agrotehniliste võtetega kaasnevate riskide eest.

Teadmiseks tellijale: ümbritsevast keskkonnast põhjustatud kasvutingimused ja taimekasvataja poolt mistahes agrotehnilised võtted võivad igal ajahetkel mõjutada istikute juurdumist ja kasvu ettearvamatus suunas. Pretensioonide lahendamisel jätab Taimetalu enesele õiguse käituda konkreetsest olukorrast lähtuvalt ja analüüsivalt, kuid püüame leida siiski mõlemaid osapooli rahuldava lahenduse.  Kodulehel olev teave ei ole piisav edukaks taimekasvatamiseks, vaid on lühikirjeldus taimede põhilistest omadustest. Edukaks taimekasvatuseks vajalike aiandusalaste teadmiste omandamise omavastutus lasub täielikult kliendil. Taimede kasvatamisega seotud teadmiste omandamiseks soovitame soetada vastavat eriaalakirjandust või otsida informatsiooni ladinakeelse nimetuse järgi interneti otsingumootoritest ning aiandusfoorumitest.

Taimetalu.ee vastutab:

-vastutab taimse paljundusmaterjali vastavuse eest Eestis ametlikult kehtivatele standartitele.

Kui saadetud istutusmaterjal ei vasta tellija ettekujutusele või ootustele, siis on tal õigus kaup müüjale tagasi saata 14 päeva jooksul arvates paki saamisele järgnevast päevast ostu tõendava dokumendi alusel. Samuti peavad istikud olema pakendatud nagu algselt iga istik eraldi, kastetud ja olema säilinud istikukoti istikukoodi markeering ning istikud peavad olema elus.  Pretensioonid koguse osas palume esitada sama tähtaja jooksul. 

Sordilisusega seotud pretensioonid palume esitada taime õitsemise ajal. Ka sel juhul kuulub kaup tagastamisele.

Kliendile makstakse raha tagasi ja samuti tasutakse kliendile kauba tagastuskulu e-postile edastatud skännitud saatekulu dokumendi olemasolul (aksepteeritakse ainult sama postiteed, mis kauba saatmisel) ja vabas vormis esitaud avalduse alusel.

Õigustatud raha tagastused tehakse tellija samale pangakontole, millelt vastav makse Taimetalule laekus  14 päeva jooksul alates  tagastatava paljundusmaterjali jõudmisest  või pretensiooni esitamise päevast, kui tellijaga ei lepita kokku teisiti.

 

 MAKSEVIIS

Tasumist soovime ettemaksu alusel. Tellimusel on kirjas kõik rekvisiidid ja maksetähtajaks on 1 päev, peale raha laekumist Taimetalu OÜ arveldusarvele hakkame tellimust täitma. Enne tellimuse kogusumma laekumist ei alustata tellimuse komplekteerimist. Maksetähtajaks mittelaekumise korral, tühistame tellimuse.

 

ISTIKUTE EDASIMÜÜK

 Istikuid müüme lõpptarbijale, edasimüügi õiguseta.

 

Taimetalu blogi www.taimed.wordpress.com.